Kahra Manlar ile mükemmel kanepeyi bulmak

Kahra Manlar ile mükemmel kanepeyi bulmakevinizi yeniliyor olun,yenisine taşınıyor

İsteristerolun, kesinlikle kanepenizi güncellemeniz gerekecek. Kullanmak istediğiniz bir mobilya teması seçebilir ve buna göre bir tasarım seçebilirsiniz. Kalbinizin içeriğine göre mevcut kanepeler için web sitelerine bile göz atabilirsiniz. Sonuçta, orada yüzlerce renk, tasarım, stil ve tür var.

Ancak, farklı kanepe türlerine bir göz atmadan önce, evinize hangi büyüklükte uyacağını bulmanız gerekir. Seçim yaparken denge bulmanız gerektiğini unutmayın. Kalabalık hissetmesi için alanınızı bunaltmamalı. Ayrıca kaç kişinin rahatça oturabileceğini de düşünmelisiniz. 

Kanepenizin hangi büyüklükte olması gerektiğini öğrendikten sonra, sizin için uygun olan koltuk türlerine bir göz atmanın zamanı geldi.

Geleneksel kanepe

Geleneksel kanepeler, aynı anda üç kişiyi rahatlıkla oturtabilen kanepelerdir. Genellikle altı ila sekiz fit genişliğinde ve 36 inç yüksekliğindedir. Ayrıca koltuğun kenarı ile sırtlık veya derinlik arasında çok fazla boşluğa sahiptir. Bu tür bir kanepe, normal büyüklükteki evlere mükemmel bir şekilde sığabilir. Bunların çoğundaiki adet tekset olarakkişilik kanepe bulunmaktadır.

Alanınıza sığacağından emin değilseniz, küçük bir kanepe tercih edebilirsiniz. Yükseklik ve uzunluk aynı olsa da, çok daha kısa bir derinliktir. Bu, koltuğun normalden daha kısa olduğu anlamına gelir. Daha geniş alanlarınız varsa, muhteşem bir kanepe mükemmel bir seçimdir. Geleneksel olandan tek farkı, aynı anda beş kişiye kadar oturabilmesidir.

Loveseat

Daha küçük bir eviniz varsa ve sınırlı bir alanınız varsa, o zaman bir aşk koltuğu sizin için daha iyi bir seçimdir. Geleneksel bir kanepe kadar uzun ve aynı derinliğe sahip olabilir, ancak uzunluğu daha kısadır. Üç kişi yerine iki kişinin rahat oturması için yapılmıştır.

Bazı koltuk takımlarında ya geleneksel bir kanepe ve bir çift kişilik koltuk ya da iki aşk koltuğu bulunur. Bu, oturma odanızın düzenlenmesi ile daha fazla özgürlük sağlar.

kesit sofa

Geleneksel ve Loveseat kanepe ikenbunları yeniden düzenlemek için özgürlük sağlarken daha fazla boşluk oturma etmiş kombineedilebilir,kesit kanepeler onları konumlandırma sizesınırlayabilir.Bu tür kanepeler genellikle L şeklinde veya U şeklinde bir tasarımdadır. 

Bu tür kanepeler, geniş oturma odaları ve açık kat planları için en iyisidir. Alanı en üst düzeye çıkarmak için en iyi köşelere yerleştirilirler.

Çekyatlar

Bunlar en çok sınırlı odası olan alanlarda kullanılır. Normal bir kanepeye benzemekle birlikte rahatlıkla yatağa dönüştürülebilir. Şilte içeri sokulur veya sırtlık olarak kullanılır. Daha sonra bir yatağa doğru uzatmak için çekebilirsiniz. Çok yönlülüğünün yanı sıra, sizin veya konuklarınızın ihtiyaçlarına uygun farklı boyutlar arasından da seçim yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir