Ev sahipleri için temel cihazlartaşınırken

Kahra ev sahibi için temel aletleri

Dudakların Eğer kalp yarıştı ve yanakların ilk evini satın aldıktan sonra kızardı gibi yukarı eğimli olabilir Yeni meskeninizde dolaşırken, boş duvarların güzelliğine hayran kalarak ve satın aldığınız ürünün tadını çıkarırken nefessiz kalmış olabilirsiniz.

Şimdi sahip olduğun şey boş bir tuval. Kişiliğinizi göstermek için onu nasıl dekore etmek istediğiniz size kalmış. Yine de dekorasyonların yanı sıra, temel unsurları da koymanız gerekir: bir evin işlev görmesi ve daha çok ev gibi hissetmesi için gereken şeyler. Mobilyaların yanı sıra, hayatı kolaylaştıran önemli aletleri de yerleştirmeniz gerekecek.

Onsuz yaşayamayacağınız aletleri satın almanız önerilir. En çok ihtiyaç duyacağınızı bildiğiniz kişiler.olarak bizler Kahra Manlar size gereken tüm gerekliliklerini sunmayı amaçlamaktadır. Bu yüzden bu kontrol listesini bir kılavuz olarak kullanabilmeniz için oluşturduk.

Buzdolabı

Hiçbir ev, bir ev olmadan düzgün çalışamaz. Sonuçta, sadece içecekleri soğuk tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yiyeceklerinizi korumanıza da yardımcı olur. Yemeğinizi pişirseniz de dışarıda yiyip eve getirseniz de, onları korumanın bir yolunu bulmanız gerekir. Yiyeceklerinizi saklayacağınız yerdir, böylece çok fazla yemek yemenize gerek kalmaz.

Dondurucu için ayrı kapısı olan buzdolapları satın aldığınızdan emin olun. Yine de büyük olması gerekmiyor. Bunun nedeni, farklı sıcaklık kontrollerine sahip olmalarıdır. İçlerinden birinin içinde çok fazla parça yoksa, motorun çok fazla çalışmaması için sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.

Soba

Yiyeceklerinizi saklamanın bir yolu olmasının yanı sıra, onları pişirmek için de bir şeyleriniz olmalıdır. Bu nedenle, ikinci cihazınız olarak bir ocağa sahip olmak önemlidir. Dışarıda yemek yemek zorunda kalmayacağınız için sobanın olması masrafları düşük tutmanıza yardımcı olur. Ev yapımı yemeklerin tadı da dışarıdan satın alınan yiyeceklerden daha iyidir. 

Ankastre fırınla ​​birlikte gelen ocaklar veya ocaklar vardır. Bu, iki cihazı bir arada alacağınız için daha iyi bir seçim olacaktır. Tek bir cihaz kullanarak birden fazla pişirme yöntemine sahip olacaksınız. Daha pahalı olabilir, ancak performansı ayrı fırından daha iyi olacaktır.

Çamaşır makinesi ve kurutucu

Her yerde çok sayıda çamaşırhane bulunsa da, zamanla bu yerlerde giysilerinizin yıkanması pahalı olabilir. Bu nedenle, evinize mümkün olan en kısa sürede bir çamaşır makinesi ve kurutucu eklemeniz önemlidir. Sizi sadece çamaşırhanelere harcamaktan kurtarmaz, aynı zamanda gerektiğinde evde acil çamaşır yıkayabilirsiniz.

Yeni başladığınızda, en iyisi bir makinede bir çamaşır makinesi ve kurutucu almaktır. Daha ucuzdur ve daha az yer kaplar. Bununla birlikte, yeterli bütçeye sahip olduğunuzda, ayrı bir kurutucu almayı tercih etmelisiniz. Bu şekilde, makinelerinizden birinin arızalanması durumunda, diğerini yine de amacına uygun olarak kullanabilirsiniz. 

Televizyon

Bir film tutkunuysanız veya akış hizmetleri üzerinden dizi izlemeyi seviyorsanız, bir sonraki satın alma işleminiz bir TV olmalıdır. Ev eğlence sisteminizi kurmak istediğinizde de başlamak için iyi bir yerdir. 

Yemeğinizi pişirmek veya giysilerinizi yıkamak kadar önemli olmasa da, bütçeniz dahilindeyse, yine de evde biraz eğlenceye ihtiyacınız var.

Oturma odanız için en büyük TV’yi almak istiyorsanız anlaşılabilir, ancak henüz bir tane almanıza gerek yok. Sadece taşındığınız için, tamamen evinizde sorunsuz bir şekilde yaşamak için kadronuzda birkaç önemli öğeye daha ihtiyacınız var. 

Daha sonra daha büyük bir TV satın alabilirsiniz ve şu anda sahip olduğunuzdan daha fazla güncellenecektir. Üstelik, küçük olanınızı mükemmel bir şekilde sığması gereken odaya taşıyabilirsiniz.

Elektrikli süpürge

Bir ev sadece güzel değil, aynı zamanda temiz olmalıdır. Evinizi temizlemek için süpürge ve paspas kullanabilirsiniz, ancak elektrikli süpürge sahibi olmak işinizi kolaylaştıracaktır. Almanız gereken ilk küçük cihazlardan biri olmalı. Ancak, sahip olduğunuz her türlü zemini kaldırabileceğinden emin olun.

Ayrıca, çok fazla emiş gücüne ve harika bir motora sahip bir vakum elde ettiğinizden emin olun. Yine de sadece boyutu nedeniyle satın almayın. Daha yeni, daha küçük elektrikli süpürgeler artık daha büyük olanlardan daha iyi temizlik yapabilen daha güçlü motorlara sahip.

Mikrodalga

Pişirme her zaman zaman alır ve acele yemek pişirmeniz gerektiğinde mikrodalga fırına sahip olmak çok yardımcı olur. Sık yemek yapmasanız bile, artık yiyecekleri ocağınızı yakmadan ısıtmanıza yardımcı olur. Yemek pişirirken bir şeyler ısıtmanız veya biraz tereyağı veya çikolata eritmeniz gerekirse, bu da hızlı bir çözümdür. 

Farklı mikrodalga türleri mevcuttur. Bazıları manueldir, yani sıcaklığı ve zamanı ayarlamak için düğmeler kullanmanız gerekirken, yenileri dijitaldir ve daha doğrudur. İkisinden gerçekten ihtiyacınız olanı seçtiğinizden emin olun.

Kahve makinesi

Özellikle sabahları kahve içmeyi sevenler için kahve makinesi almaktan çekinmeyin. Sadece lezzetli kahve yapmakla kalmaz, aynı zamanda onları hızlı bir şekilde pişirir. Sabah aceleniz varsa, banyo yaparken veya kahvaltınızı pişirirken önce kahvenizi demlemek için bunu ayarlayabilirsiniz. Kahvenizi denetimsiz olarak demleyebilir ve aynı zamanda sıcak tutabilir.

Yeterli büyüklükte bir kahve makinesi aldığınızdan emin olun. Sadece kendiniz için kahve yapıyorsanız çok büyük kahve makineleri almayın ve tüm ev kahve içerse küçük bir tane almayın. Hazır kahve daha hızlı iken, demlenmiş kahvenin tadı daha iyidir ve tadı krema ve şekerle ayarlayabilirsiniz.

Ekmek kızartma makinesi

Bazı insanlar mutfaklarında ekmek kızartma makinesi fırını için yerden tasarruf ederler. Sabah acele ediyorsanız hızlı bir tost ve geceleri hızlı bir yemek yemek harikadır. Sadece ekmeğinizi kızartmanız, biraz reçel koymanız ve orada bir yemek yemeniz yeterlidir. 

Ekmek kızartma makineleri genellikle sadece ekmek dilimleri için olsa da, ekmek kızartma makinesi fırını da alabilirsiniz. Sadece beyaz ekmeği kızartmakla kalmaz, aynı zamanda ısıtmak istediğiniz her türlü ekmeği kızartabilir.

Herhangi bir tür ekmeği ısıtmak istiyorsanız, ekmek kızartma makinesi fırını aslında en iyi bahistir. Mikrodalgadan daha çabuk ve daha iyi ısınır, ancak onları bir fırın gibi çok fazla yakmaz. Yine de ihtiyaçlarınıza bağlı olarak doğru bedeni satın aldığınızdan emin olun.

Bunlar, ilk evinize sahip olduğunuzda almanız gereken ilk aletlerdir. Çok görünebilir, ancak bunlar yeni başladığınızda kesinlikle size yardımcı olabilir. 

Alet

alırken dikkat edilmesi gerekenler Alet alırken, belli bir bütçeyi aşmadığınızdan emin olun. Hayalinizdeki fırını şimdi satın almak gerçekten cazip, ancak bütçenizi aşabilir ve diğer temel aletleri kaçırabilir. Şimdilik önce basit olanlarla anlaşın. 

Önemli olan, en çok ihtiyaç duyduğunuz cihazların evinizin içinde bulunmasıdır. Bütçeniz aşıldığında pahalı bir ürün satın aldığınız için pişman olabilirsiniz. 

Evinize yerleştikten sonra alabileceğiniz daha fazla alet var. Bütçe izin verdiğinde, kesinlikle almaya başlayabilirsiniz. Sık kullanacağınızı bildiğiniz şeylerle başlayın. 

Harika filmler izlemek veya misafirleri ağırlamak istiyorsanız, eğlencenizi hoparlörler, oyun konsolları ve benzerleri ile düzenlemeye başlayın. Yemek yapmayı seviyorsanız, turbo piliç ve hatta havalı fritöz gibi diğer pişirme aletlerini almaya başlayın.

Yine de ihtiyacınız olana öncelik verdiğinizden emin olun. Önce daha ucuz olanları satın almak cazip gelebilir çünkü fiyatları daha düşüktür. Bununla birlikte, daha yüksek fiyat etiketlerine rağmen, burada listelenen cihazlardan bazıları diğerlerinden daha önemlidir. 

Sizin için önemli olabileceğini düşündüğünüz ancak buraya dahil edilmeyen başka cihazlar olabilir. Bu listenin onu almanızı engellemesine izin vermeyin. Aletleri alırken her kişinin kendi tercihleri ​​vardır. Sadece ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz şeyi takip edin. Sonuçta, bu sadece bir rehber. Hâlâ hangi aletleri almanız gerektiğinin kontrolü sizdedir.

Bununla birlikte, seçenekler sonsuzdur. Sadece sizin için doğru cihazı bulmanız gerekiyor. İştede, Kahra Manlarbiz ihtiyaçlarınıza hitap kullanılabilen farklı aletleri var. Güler yüzlü personelimiz, sizin için en iyi cihazı seçmenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. 

Elektrik faturanızı düzenlemenize yardımcı olacak güç tasarrufu sağlayan cihaz stoğumuzdan seçim yapın. Online mağazamızı ziyaret edin ve oradan sipariş verin, cihazlarınızı kapınıza kadar teslim edelim. Aletlerimize daha iyi bakabilmek için fiziksel mağazamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir